Вертикальне витягування

Ми призначаємо вертикальне підводне витягування у радоновій воді при таких захворюваннях як остеохондроз хребта, ускладнений грижами дисків і скаліотична хвороба.


Підводне витягування є методом патогенетичного лікування, тобто, впливу на причину хвороби.
Методами магнітно-резонансної томографії, комп’ютерної томографії і рентгенологічних обстежень було доведено, що в момент витягнення, відстань між тілами хребців і вертикальний розмір міжхребцевих отворів збільшується на 1-2,5 см. При цьому знижується тиск міжхребцевого диска на переднє внутрішнє венозне сплетіння і задню поздовжню зв’язку, що призводить до зменшення венозного і лікворного застою, зниження набряку корінців і міжхребцевих зв’язок. Зменшується роздратування інтерорецепторів вен і закінчень синувертебрального нерва. При звитягненні зменшується внутрішньодисковий тиск, що допомагає втягуванню студенистого ядра з грижового випинання. Позитивну дію витягування пов’язують з тим, що натягнута задня поздовжня зв’язка хребта тисне на зрушений до заду диск. Хороше розслаблення м’язів при витягненні, проведеному в теплій радонової воді – головний позитивний фактор цього методу.
В санаторії «Дениші» функціонує підводне вертикальне витягування в радонові воді з 1988 року. В даний момент є 4 стола підводного витягування, які дозволяють прийняти за день більше 40 хворих. Кількісно ми призначаємо 10-12 витягувань, починаючи з ваги 2 кг закінчуючи вагою 18 кг із зворотним зменшенням ваги, по 15 хвилин кожна процедура, з подальшим розташуванням пацієнта в горизонтальному положенні на 30 хвилин.
Усі 406 хворих, пролікованих методом підводного витягування хребта в 2008 році, мають хороші результати лікування.
(Обмеження до 100 кг.)

Фещенко М.В.