Курорт

Санаторій«Дениші» – бальнеологічний рівнинний курорт зони мішаних лісів, розташований 22 км від м. Житомира.

Радон творить дива

Основою бальнеологічного лікування в санаторії «Дениші» є насичена радоном вода. Взагалі-то радон – радіоактивний газ. Ми звикли думати, що радіоактивність – це погано. Однак у надмалих дозах опромінення творить дива!

Вплив радону на організм людини досліджував відомий курортолог, професор Василь Боголюбов. Він встановив, що малі дози іонізуючої радіації збільшують тривалість життя і підвищують резистентність організму до захворювань – не лише інфекційних, а й онкологічних.

«Неправильні» ракові клітини утворюються в організмі постійно, але їх знаходять і вбивають так звані клітини-вбивці, які знищують усе чужорідне. Якщо ж імунітет дає збій, ракові клітини починають плодитися – з’являються пухлини. Радонові процедури, стимулюють імунну систему, вона справно зупиняє будь-які атаки, тоді ракові клітини не можуть зробити свою чорну справу.

Цей ефект отримав назву радіаційного гормезису. Було, зокрема, доведено, що в регіонах із підвищеним рівнем природного радіаційного фону смертність від раку серед населення менша, ніж в місцевостях, де фон нормальний, а тривалість життя вища. Механізм дії радонових вод пояснюється альфа-випромінюванням. У порівнянні з гамма-променями, альфа-промені надзвичайно слабкі. Вони здатні пробити лише дуже тонкий шар води, який вимірюється сотими частками міліметра.

Під впливом альфа-частинок на тілі людини, що приймає радонову ванну, осідають продукти розпаду радону. Утворюється свого роду плівка – «активний наліт», В результаті активізуються залози внутрішньої секреції, організм самотужки «тестує» всі системи й усуває виявлені недоліки. Отож радон активізує захисні сили організму, і той ремонтує сам себе. Крім того, радонові ванни викликають певне сповільнення пульсу, серцеві ритми стають спокійнішими – «моторчик» відпочиває.

Еліксир життя чи панацея?

В «Денишах» успішно використовують радонотерапію для лікування захворювань опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної, дихальної, сечостатевої та ендокринної систем. Радонові ванни надзвичайно корисні при захворюваннях, пов’язаних зі зниженням імунітету, допомагають долати клімактеричні болі, а також дають позитивний ефект при цукровому діабеті, порушеннях потенції, безплідді. Радонова мінеральна вода покращує вуглеводний і мінеральний обміни, регулює водно-сольовий баланс, сприяє виведенню з організму шкідливих речовин. Під впливом радону відновлюється в’язкість крові, зменшуються клінічні прояви неврозів і неврозоподібних станів. Радонові ванни нормалізують функцію щитовидної залози і яєчників, позитивно впливають на уражені ділянки шкіри, поліпшують їх трофіку, усувають запальні явища, сприяють загоєнню.
Формуванню рубців із структурно впорядкованими волокнами колагену. Хіба радон – не еліксир життя?

«Капремонт» організму: грунтовно, красиво, недорого.

Санаторій «Дениші» – це не тільки радон, а великий набір процедур які надає багатопрофільний заклад.
На клієнтів тут чекають професійні мануальні терапевти і масажисти, якісне устаткування для підводного масажу та підводного витягування хребта, бювет із моршинською мінеральної водою, грязі Сакського озера (у поєднанні з радоном грязі дають чудодійний ефект при лікуванні опорно-рухового апарату), штучна соляна печера, викладена соляними блоками, привезеними із Солотвина (для лікування астми).

Будь-який курорт – це поєднання відпочинку і лікування, кліматичних, природних факторів і лікувальних процедур. Скажімо, Мертве море – це грязі, ропа, а також особливий клімат в найнижчій точці земної кулі. Саки – це лікувальні грязі, море і степове повітря. Карлові Вари – мінеральні води і гори. Однак клієнти їдуть в Баден-Баден чи Карлові Вари насамперед відпочити, а заодно попити мінеральної води й зазирнути в масажний кабінет.

У вітчизняних санаторіях на першому місці – лікування, ї лише потім – безтурботний відпочинок.
Купуючи путівку в санаторій «Дениші», пацієнт оплачує не лише харчування і проживання, а й повне обстеження і лікування – не лише основного, а й супутніх захворювань. Туг роблять
«капітальний ремонт» організму.

Однак на клієнтів тут також чекає готельна інфраструктура – відкритий і закритий басейни, сауна, тренажерний зал, кафе-бар. Тут проводяться екскурсії й розважальні заходи. Окремим фактором зцілення с неймовірно гарна природа – ліс, скелі, річка Тетерів. На протилежному березі знаходиться Тригірський монастир. Усіх, хто втомився від метушні великого міста, тут чекає тиша, чисте повітря та повне умиротворення.

Вони зазвичай повертаються…

Цікаво погортати книгу відгуків клієнтів. Київ, Москва, Луганськ, Дніпропетровськ, Краків, Тель-Авів, Мюнхен. Сюди приїздять звідусіль. Кожен зі своїми проблемами. А їдуть звідси у повному захваті: у книзі відгуків що не запис, то – подяки персоналу і радону. Хтось завдяки лікуванню у санаторії уникнув операції, хтось підлікував хвору ногу… Галина з Харкова приїхала до санаторію з деструктивним артрозом — лікарі радили замінити стегнові суглоби на штучні. Але вже після одного курсу лікування в «Денишах» наступила ремісія, і тепер потрібно лише закріплювати успіх.
Тетяна з Луганщини після лікування нарешті завагітніла…

За десятки років тут сотні історій, які дуже радують персонал закладу. Приємно, що для багатьох авторів записів санаторій став рідним. Люди приїздять сюди роками, а це – найкраща подяка.